Niektórzy twierdzą, iż obcokrajowiec nie ma prawa do założenia konta bankowego w Polsce. Nic bardziej mylnego. Właśnie dla każdego cudzoziemca jedną z najistotniejszą spraw jest założenie konta w banku. W tym przypadku niezbędną rzeczą będzie okazanie dokumentów każdego takiego klienta. Zaliczają się do nich: paszport, wiza a przede wszystkim karta pobytu określająca czas przebywania na terenie Polski. Istnieją banki, które proszą także o podanie zameldowania. Osoba posiadająca inne obywatelstwo może, a nawet powinna założyć konto bankowe.

Jak wygląda procedura założenia takiego konta?

Przede wszystkim należy się udać do danego oddziału bankowego. Później taka osoba okazuje niezbędne dokumenty. Procedura nie jest skomplikowana, jednakże potrzeba czasu aby takie konto zostało utworzone. Wiele banków oferuje dużo korzyści dla osoby, która jest innego obywatelstwa. Bardzo ważną rzeczą jest też zdolność do czynności prawnych. Tak naprawdę w każdym banku są inne zasady. Powinno się jednak pamiętać, że banki które znajdują się w Polsce są także dostępne dla większości cudzoziemców. Wiele takich osób ma tutaj do załatwienia wiele spraw i bardzo często właśnie posiadanie konta jest niezbędne. Jeśli obcokrajowiec ma wszystkie zgodne dokumenty, w ciągu kilku godzin a czasami kilku dni może już posiadać swoje własne konto bankowe. Procedura nie należy do skomplikowanych. Lecz warto zapytać o oferty w wielu banków. W ten sposób możemy porównać i wybrać opcję, która będzie korzystna dla nas. Cudzoziemcy posiadają konta bankowe w naszym kraju nie od dziś. Większość z nich jest zadowolonych.

Czy konto bankowe dla obcokrajowca może być darmowe?

Okazuje się, że tak. Na rynku są dostępne banki, które oferują obcokrajowcom bardzo korzystne warunki. To zdecydowanie duży plus, jeśli nie musimy płacić za otworzenie konta, czy też jego prowadzenie. Bardzo ważnym dokumentem jest karta pobytu, dzięki któremu można dokonać rejestracji. Nie mniej potrzebny jest też paszport zagraniczny. Posiadając te dokumenty mamy szansę na założenie darmowego konta bez ukrytych opłat. To dobra wiadomość dla wszystkich obcokrajowców, którzy na stałe przebywają na terenie Polski. Jeśli na miejscu okażemy wszystkie potrzebne dokumenty, możemy w krótkim czasie mieć swoje własne konto. Obecnie możemy także skorzystać z wielu innych atrakcyjnych ofert.