Do jednego z rodzajów lokat zalicza się lokata mobilna. Właściwie to dobry sposób, aby się przekonać czy aby na pewno takie rozwiązanie oszczędnościowe jest dla nas właściwe. Mianowicie trwa ona jedyne dwa miesiące. Oczywiście po tym czasie możemy ją przedłużyć. Właściwie to możemy ją założyć przez dowolne urządzenie np. telefon. Dostępna do założenia z różnego rodzaju aplikacji. Aby ją założyć wystarczy 1000 zł, nie musimy mieć większej gotówki. Lokatę mobilną możemy założyć przez bankowość mobilną. Jej oprocentowanie jest stałe i wynosi 4%. Gdy umowa się zakończy możemy ją przedłużyć, ale nie musimy.

Lokata mobilna – Gdzie

Taka lokata mobilna jest dostępna tylko i wyłącznie dla klientów Getinonline. Właśnie za pośrednictwem Getin Mobile możemy założyć lokatę mobilną. Aplikacja jest dostępna jedynie w platformach Android i iOS. Tak naprawdę cała procedura założenia jest właściwie prosta.

lokata mobilna – Zasady

Najwyższa kwota jaką możemy wpłacić na lokatę wynosi 10 000 zł. Co istotne można ją założyć tylko raz, co oznacza że jednej klient ma prawo założyć tylko raz tą lokatę. To jedna z najprostszych i najszybszych lokat na rynku. Co istotne jest o lokata tzw. internetowa. Nie musimy posiadać konta osobistego. Oprócz tego posiada ona fundusz gwarancyjny.

Lokaty mobilne – Minusy

Właściwie ma ona jedynie jeden minus. Otóż posiada niezwykle niską kwotę maksymalną. Jej założenie będzie możliwie tylko przez bankowość mobilną Getin Mobile. Można ją założyć jedynie przez system bankowości internetowej banku. Najprawdopodobniej to jedyna taka oferta na rynku.

Lokata mobilna to nie fundusz dla zamożnych inwestorów

Przede wszystkim z jednego powodu. Getinonline chciał zachęcić swoich klientów do korzystania z bankowości mobilnej. Dlatego aby móc założyć taką lokatę nie potrzebna jest wizyta w banku. Cały proces odbywa się za pośrednictwem internetu. To dobra wiadomość dla osób, które cenią wygodę i szybkość zakładania lokaty. Powstała ona ze względu na bardzo prosty sposób korzystania. To idealne rozwiązanie dla osób, które pragną sprawdzić czy taki rodzaj oszczędzania będzie dla nich dobrym rozwiązaniem. Właściwie to dzięki niej możemy się przekonać, czy lokata będzie dla nas właściwą formą odłożenia pieniędzy. Umowa jest podpisana jedynie na dwa miesiące, a więc to krótki czas i jakby możliwość sprawdzenia takie sposobu zaoszczędzenia. Na pewno wiele klientów Getinonline będzie zadowolonych z powstałej lokaty.