Lokaty i ubezpieczenia funduszem zdecydowanie bardziej różni się od tej zwykłej. Mianowicie w tym przypadku część naszych pieniędzy znajdzie się na lokacie, a reszta zostanie ulokowana w funduszu inwestycyjnym. Jeśli podejmiemy się na to rozwiązanie nie mamy gwarancji zysku. Bowiem, jeśli fundusz przyniesie straty, osoba która wpłaciła swoje pieniądze otrzyma w tym momencie zdecydowanie mniejszą ich część. Jednak może tak być, iż właśnie dzięki lokacie z funduszem osiągniemy naprawdę duże zyski. Wszystko zależy od oferty danego banku i naszego inwidalnego podejścia, a także kwoty jaką zamierzamy wpłacić.

Lokaty z funduszem inwestycyjnym

Dla wielu osób to bezpieczny i szybki sposób na otrzymanie zysków. Oczywiście kwota, którą wpłacamy musi być wyższa np. 3000 zł, wtedy 1000 zł zostanie ulokowane na lokacie a reszta w funduszu. Dzięki tej formie oszczędzania mamy szansę otrzymania wysokich środków pieniężnych. W niektórych przypadkach klient nie musi płacić prowizji, a oprocentowanie jest dostosowane do kwoty jaką wpłaciliśmy. Opinie dotyczące lokaty z funduszem są raczej pozytywne. Pomimo iż nie dają gwarancji zysku, to jednak większość osób go otrzymuje. Coraz więcej osób chce się zabezpieczyć, a to lokata z funduszem może rozwiązać wiele problemów. Z takiej formy oszczędzania skorzystało naprawdę dużo ludzi. Największą korzyścią jest sam fakt, iż możemy otrzymać ogromne zyski których się nie spodziewaliśmy. Oczywiście ryzyko w pewnym stopniu jest, lecz możliwość zyskania dużej kwoty pieniężnej jest zdecydowanie bardziej kusząca dla wielu klientów.

Ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym

Ryzyko straty jest tak samo duże, jak możliwość zdobycia dużych zysków. Na lokacie funduszem mamy szansę zarobienia naprawdę dużych pieniędzy. Lecz możemy też sporo stracić. Więc to rozwiązanie jest dobre dla osób, które lubią ryzykować i liczą się z tym, że mogą nie zobaczyć już swoich zainwestowanych pieniędzy. Bardzo dużo zależy od oferty, jaką nam zaproponowano w danym banku. Być może jedna będzie dla nas bardziej atrakcyjna, a druga mniej. Dobrze jest się dowiedzieć na temat lokaty z funduszem w różnych bankach. W ten sposób porównamy wady i zalety i będziemy mogli wybrać najbardziej atrakcyjną dla nas. Pamiętajmy, że lokata z funduszem może wiele dać, lub wiele zabrać. W tej kwestii istotna jest także umowa, która ścisło określa warunki.