Banki proponują małym firmom na rozpoczęcie działalności kredyty w oparciu o środki unijne. Zaletą takiej pomocy finansowej jest to, że nie musi być ona spłacana w całości. Po założeniu działalności gospodarczej, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy, składamy do banku wniosek o wsparcie kapitałowe. Kredyty, jakie banki oferują zaczynającym działalności, są oparte o fundusze unijne. Dlatego młody przedsiębiorca zwraca się do banku z formularzami jak biznesplan. Jeśli bank uzna działalność za dobrze rokującą, a biznesplan napisany profesjonalnie, przyznaje kredyt na uruchomienie działalności. Spłacamy wówczas jedynie odsetki. Bezzwrotny kapitał przeznaczany jest na rozwój. Jak zawsze liczy się pomysł. Obecnie wiele jest programów unijnych przeznaczonych dla różnych grup społecznych.

Działają one pod wspólnym szyldem programu Kapitał Ludzki. W internecie można się dowiedzieć, jakie sa zasady i sprawdzić, czy nas tez obejmuje ten program. Kapitał Ludzki oferuje nie tylko środki finansowe, ale również warsztaty i szkolenia rozwijające wiadomości z zakresu najnowszych technologii, a także innych branż, jakie zgłaszają uczestnicy programu. Chcesz otworzyć własną firmę, ale jeszcze nie wiesz jaką? A może masz już konkretną wizję, i tylko pieniądze sa ci potrzebne, aby spełnić marzenia? Rozpoczęcie jakiejkolwiek działalności gospodarczej jest związane z kosztami. Szczególnie wtedy, gdy chcemy otworzyć przedsiębiorstwo produkcyjne lub specjalistyczne usługi. Własna firma da ci pewność, że już nikt nigdy ciebie nie zwolni. To prawda, że musisz nabiegać się szukając zamówień, ale masz też świadomość, że wszystko zależy od ciebie.

Bardzo wiele czynników wpływa na to, że decydujemy się na otwarcie własnej firmy. O realizacji marzeń i pracy we własnej firmie myślą nie tylko młodzi, ale bez pracy osoby w wieku 50+. Warunkiem sukcesu jest trafny wybór obszaru działania. Jeśli zauważasz, czego brakuje w twojej okolicy, to przemyśl to, czy jest popyt na daną usługę, zbadaj konkurencje i zastanów się skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie biznesu.