Zlota biżuteria to piękny prezent na urodziny czy z okazji świąt lub innych rodzinnych uroczystości, jak ślub, chrzciny czy komunia . Poza wszystkim to znakomita lokata kapitału, i z taką myślą najczęściej złoto jest ofiarowywane. To nie tylko prezent, który ma ucieszyć, ale także wartość, która da poczucie bezpieczeństwa w trudniejszych życiowo sytuacjach. Złoto ma wartość ponadczasową i ponad granicami. W każdym kraju ma swoją wartość. Ceny złota mają też charakter międzynarodowy i wszędzie ma swoją wartość. To piękny dar do przekazania majątku w spadku młodszym. Jeszcze się nie zdarzyło, aby ktokolwiek na złocie stracił. Roczna stopu zwrotu waha się w okolicach 16% , żaden wskaźnik ekonomiczny nie daje takich wyników. Jest to jedna z bardziej atrakcyjnych inwestycji na rynku. Inwestycja, która nie zwraca się natychmiast, ale ma charakter długofalowy i długoterminowy, jest pomyślana na pokolenia.

Dlatego, gdy już włos nam się pokryje siwizną< a emerytura może okazać się niewystarczająca na leczenie i inne potrzeby życiowe, to z sentymentem i uczuciem będziemy wspominać babcię czy wujka, którzy o nas pamiętali i ofiarowali zlotą biżuterię. Z przyjemnością będziemy patrzeć na złote sztabki, które udało nam się w ciągu wielu lat życia zgromadzić. Inwestując w złoty kruszec bezpiecznie patrzymy w przyszłość. Złota inwestycja to jedna z lepszych form zapewnienia sobie godziwej emerytury. Kiedy nie można liczyć na ZUS, choć składki pobiera on dość znaczące, to istnieje konieczność zabezpieczenia sobie przyszłości w jakiekolwiek formie.

Złoto właśnie ma tę ponadczasową zaletę, że amortyzuje wahania rynkowe, krachy gospodarcze i wysoką inflację. Złoto wtedy zachowuje się całkiem bezpiecznie i utrzymuje swoją cenę. Oszczędności na lokatach w czasach kryzysu topnieją, banki blokują wypłaty, a złoto zyskuje wtedy na wartości. Jeśli ktoś zdecyduje się na inwestowanie w złoto, to w dłuższym rozrachunku czasowym, na pewno nie straci. To historyczny środek płatniczy za który można było uzyskać dobra pierwszej potrzeby.